Main logo
Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Följ ditt lag i Gothia Cup – här är matcherna från gruppspelet som livesänds

Nu står det klart vilka matcher från gruppspelet i Gothia Cup som kommer att livesändas.
Här hittar du matcherna som sänds för ditt lag:

Annons

Läs också: Stor guide till rekordstora Gothia Cup – vi visar ditt lags livesända matcher

(Tid, plan, åldersgrupp)

Måndag

10.10, Grimbo 4 (B15S) Varberg BoIS FC–Örebro SK

Örebro SK:s P15 möter Varberg BoIS i Gothia Cup – se matchen här

10.40, Heden 4 (B17E) Örebro SK–NK KRŠKO

Örebro SK:s P17 möter slovenska NK KRŠKO i Gothia Cup – se matchen här

10.40, Åkeredsvallen 1 (G16) Kaupanger IL–IF Eker Örebro

IF Eker Örebros F16 möter norska Kaupanger IL i Gothia Cup – se matchen här

14.40, Guldheden Södra, (B13) Antiguoko–Örebro Syrianska IF

Örebro Syrianskas P13 möter spanska Antiquoko i Gothia Cup – se matchen här

14.40, Grimbo 2 (B14) Braishfield Bees FC–Vivalla SK

Vivallas P14 möter engelska Braishfield Bees i Gothia Cup – se matchen här

14.50, Bravida Arena (B15S) BK Forward–IK Sirius FK

BK Forwards P15 möter IK Sirius i Gothia Cup – se matchen här

15.40, Slätta Damm 2 (B12) Coerver Coaching Tunisie–Örebro Syrianska IF

Örebro Syrianskas P12 möter tunisiska Coerver Coaching Tunisie i Gothia Cup – se matchen här

16.00, Grimbo 4 (B15S) Örebro SK–AIK FF

Örebro SK:s P15 möter AIK i Gothia Cup – se matchen här

Tisdag

10.10, Valhalla IP (B17E) Malmö FF–Örebro SK

Örebro SK:s P17 möter Malmö FF i Gothia Cup – se matchen här

11.10, Grimbo 4 (B15S) Mjällby AIF–Örebro SK

Örebro SK:s P15 möter Mjällby i Gothia Cup – se matchen här

13.40, Kviberg 5 (B14) Karlslunds IF HFK 1–Fässbergs IF

Karlslunds P14 möter Fässbergs IF i Gothia Cup – se matchen här

14.40, Grimbo 4 (B15S) Halmstads BK–BK Forward

BK Forwards P15 möter Halmstad i Gothia Cup – se matchen här

Onsdag

08.00, Kviberg 5 (B15) Karlslunds IF HFK–Vake-WIT

Karlslunds P15 möter georgiska Vake-WIT i Gothia Cup – se matchen här

10.00, Kviberg 2, (B14) Karlslunds IF HFK 2–La Academica FC

Karlslunds P14 möter La Academia FC – se matchen här

10.00, Grimbo 3, (B14) Vivalla SK–FC KR 2

Vivallas P14 möter isländska FC KR i Gothia Cup – se matchen här

11.00, Grimbo 4, (B15S) BK Forward–IFK Göteborg

BK Forwards P15 möter IFK Göteborg i Gothia Cup – se matchen här

16.50, Bravida Arena (B15S) Örebro SK–Ängelholms FF

Örebro SK:s P15 möter Ängelholms FF i Gothia Cup – se matchen här

17.10, Vivalla SK P14 möter det isländska laget FC KR i slutspelet i Gothia Cup.

Vivalla SK P14 möter isländska FC KR i slutspelet i Gothia Cup – se matchen här

18.20, Valhalla IP (B17E) Örebro SK–Osasco FC

Örebro SK:s P17 möter brasilianska Osasco FC i Gothia Cup – se matchen här

Torsdag

08.00, Örebro Syrianska P13 möter filipinska Makati FC i slutspelet i Gothia Cup.

Örebro Syrianska P13 möter filipinska Makati FC i slutspelet i Gothia Cup – se matchen här

OBS! Matcherna är utvalda av Gothia Cup. Ännu är det inte klart vilka matcher som sänds från slutspelet.

Annons
Annons
Annons