Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat Februarislaget

Lördagens bowlingtävling Februarislaget arrangerad av Frididsklubben i Lindesberg slutade med följande resultat efter en lång dags tävling i Lindesberg arena.

Annons
Hård kamp. Richard Thunell Behr lyckades bra poängmässigt, men värste konkurrenten Johan Eriksson ligger i topp oavsett klass.Foto: Michael Landberg

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1Elise Norqvist B IF Hammaren 125 175 137 132 569

2 Anne Liljedal B Falken Arvika 112 164 129 120 525

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1 Maja Lundin C HIF Lindesberg 118 99 110 119 446

2 Louise Malgerud C IF Hammaren 111 130 101 87 429

3 Linnea Sundell C IF Hammaren 97 89 121 116 423

4 Lina Träff C IF Hammaren 92 136 86 97 411

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1 Maria Lundström D Vattenlandet 109 125 150 125 509

2 Camilla Tegin D HIF Lindesberg 88 101 123 118 430

3 Linda Gretic D Ehif 116 76 87 121 400

4 Lillian Almberg D HIF Lindesberg 92 106 89 107 394

5 Catarina Ståhle D IF Hammaren 83 96 74 129 382

6 Sara Bryntesson D IF Hammaren 85 90 85 97 357

7 Anita Olsson D Falken Arvika 73 80 89 81 323

8 Sandra Johansson D IF Hammaren 63 95 70 89 317

9 Emma Gustavsson D HIF Lindesberg 68 84 75 85 312

10 Marta Svaqvist D Falken Arvika 55 66 74 85 280

11 Jenny Ehrenbåge D Nora Bowlers 87 77 90 0 254

12 Lola Nilsson D IF Hammaren 62 62 63 50 237

13 Christina Eriksson D IF Hammaren 19 39 43 27 128

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1 Fredrik Rosengren A HIF Lindesberg 183 192 158 165 698

2 Tobias Kiripassi A Ehif 171 157 181 170 679

3 Bosse Henriksson A Vattenlandet 181 144 145 171 641

4 Henrik Rosengren A HIF Lindesberg 136 117 195 157 605

5 Mattias Grönberg A IF Hammaren 121 141 181 122 565

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1 Sven Gustavsson B IF Hammaren 115 167 189 239 710

2 Tobias Larsson B HIF Lindesberg 177 141 164 186 668

3 Andreas Karlsson B Ehif 199 173 157 131 660

4 Daniel Persson B Ehif 124 213 150 148 635

5 Mikael Svensson B HIF Lindesberg 156 168 146 161 631

6 Magnus Geijer B Karlstad BK 144 163 167 136 610

7 Fredrik Geijer B Merrimac 120 166 120 131 537

8 Jacob Lindegren B HIF Lindesberg 148 121 134 101 504

9 Pär Karlsson B Nora Bowlers 116 124 119 133 492

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1 Markus Almberg C IF Hammaren 144 150 153 122 569

2 Jens Gillberg C Vattenlandet 118 105 169 161 553

3 Sigvard Gustavsson C IF Hammaren 132 134 145 132 543

4 Per Olsson C Falken Arvika 127 146 105 149 527

5 Martin Källman C HIF Lindesberg 122 134 136 128 520

6 Olle Nordin C Nora Bowlers 116 114 151 131 512

7 Erik Jansson C Nora Bowlers 128 104 147 132 511

8 Steffen Westberg C Falken Arvika 121 151 131 101 504

9 Mats-Erik Holgersson C IF Hammaren 118 90 134 63 405

10 Marcus Andersson C HIF Lindesberg 110 83 98 90 381

11 Kristoffer Sandberg C Ehif 98 80 100 95 373

12 Daniel Olofsson C IF Hammaren 113 90 70 75 348

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1 Mats Larsson D Vattenlandet 126 155 168 199 648

2 Bengt Skålberg D Nora Bowlers 119 120 135 139 513

3 Erik Holmberg D HIF Lindesberg 109 121 137 145 512

4 Alfred Fogelström Jungell D Ehif 152 152 98 108 510

5 Stefan Gustavsson D Vattenlandet 129 102 113 136 480

6 Björn Holmberg D HIF Lindesberg 135 122 104 106 467

7 Patrik Ljungberg D HIF Lindesberg 119 112 98 136 465

8 Gustav Helgesson D IF Hammaren 123 76 127 125 451

9 Krister Gyhlen D Vattenlandet 83 103 131 120 437

10 Andreas Holmén D HIF Lindesberg 104 134 90 98 426

12 Martin Andersson D IF Hammaren 84 80 117 117 398

13 Andreas Hjelm D IF Hammaren 88 101 86 118 393

14 Kristian Nilsson D Vattenlandet 102 89 124 76 391

15 Bengt-Olov Lindqvist D Falken Arvika 97 75 110 100 382

16 Joel Berg D Vattenlandet 66 79 83 125 353

17 Anton Linnerstorp D Vattenlandet 96 96 83 62 337

18 Joel Sundhäll D IF Hammaren 87 64 68 99 318

19 Pär Stenberg D Vattenlandet 59 70 112 72 313

20 Tomas Nilsson D HIF Lindesberg 80 75 68 79 302

21 Johan Wessling D IF Hammaren 77 62 52 86 277

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1 Johan Eriksson GRA HIF Lindesberg 223 247 258 258 986

2 Richard Thunell Behr GRA HIF Lindesberg 175 132 215 151 671

Plats Namn Klass Klubb S1 S2 S3 S4 Tot

1 Anette Jonsson GRB Vattenlandet 134 112 155 157 558

2 Magnus Gidlund GRB IF Hammaren 113 139 102 121 475

Mer läsning

Annons